bilety lotnicze on-line
 

Mapa portów lotniczych w Polsce

Warszawa (Okęcie)

Port Lotniczy Warszawa im. Fryderyka Chopina to największy i najnowocześniejszy w Polsce port lotniczy. Znajduje się on w warszawskiej dzielnicy Włochy (osiedle Okęcie). Obejmuje ono prawie 50% całości ruchu pasażerskiego w Polsce. Lotnisko składa się z trzech terminali.

Terminal 1 jest głównym terminalem pasażerskim lotniska im. Fryderyka Chopina. Jego obecna przepustowość wynosi ok. 5,5 mln pasażerów rocznie. Liczba stanowisk odprawy wynosi 46, a liczba bramek 12. Odprawa biletowo-bagażowa ma miejsce minimum 120 minut przed planowanym odlotem do USA i Kanady i minimum 60 minut przed planowanym odlotem dla pozostałych lotów międzynarodowych.

Terminal 2, najnowszy terminal warszawskiego lotniska, ma przejąć na nim wiodącą rolę. Przystosowany jest do obsługi 6,5 mln pasażerów rocznie, a liczba stanowisk odprawy biletowo-bagażowej oraz wyjść do samolotów wynosi odpowiednio: 60 oraz 44.

Terminal VIP Aviation służy odprawie pasażerów korzystających z prywatnych lub korporacyjnych samolotów lotnictwa ogólnego. Zlokalizowany jest w zmodernizowanym budynku byłego krajowego dworca lotniczego.

Ponadto w ofercie lotniska znajdziemy liczne sklepy, salony prasowe oraz księgarnie, biura podróży, kwiaciarnie, bankomaty, kantor wymiany walut i pocztę. Pasażerowie oczekujący na samolot mogą skorzystać z ofert kawiarni, restauracji oraz pubów, aby nie martwić się o walizki lotnisko oferuje przechowalnię bagażową. Dodatkowo można skorzystać z usług banku, informacji turystycznej i hotelowej, wypożyczalni samochodów, a nawet kaplicy. Samoloty można podziwiać z przestronnego tarasu widokowego.

Dojazd:

Samochodem:

  • Jadąc z centrum Warszawy na lotnisko poprowadzi nas ulica Żwirki i Wigury. Długość trasy wynosi około 5 km.

Autobusem:

  • Na lotnisko kursują trzy linie autobusowe: 175, 188, oraz linia nocna N32.

Oficjalna strona lotniska:


Poniższa mapka pozwala na wykreślenie trasy dojazdu z dowolnego miejsca do wybranego lotniska:

  • kliknij w ikonkę samolotu przy wybranym lotnisku
  • kliknij w link "Pokaż trasę: do tego miejsca"
  • wpisz adres początkowy, z którego ma prowadzić trasa
     

Pokaż Lotniska w Polsce na większej mapie
W celu uzyskania szczegółowej informacji o danym lotnisku należy wybrać jego nazwę na poniższej mapce:lotniska w Polsce