bilety lotnicze on-line
 

Porady dla podróżnych

Pierwszy raz rezerwuję bilet lotniczy

Jak przebiega procedura rezerwacji biletu lotniczego w systemie eSKY? Jak wyszukać najatrakcyjniejszy cenowo bilet? Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę, planując podróż? Jak dokonać rezerwacji biletu i jak go otrzymać? Sprawdź » tutaj.


Płatności za bilet lotniczy

Dziś bilet elektroniczny rezerwujesz nie wychodząc z domu. Od czego zależy jego cena? Jak za niego zapłacić kartą kredytową lub przelewem? Jak radzić sobie z pojawiającymi się problemami? Tego wszystkiego dowiesz się » tutaj.


Bagaż

Co to jest bagaż rejestrowany i bagaż podręczny? Kto ponosi za nie odpowiedzialność? Jaka jest ich dopuszczalna liczba i co stanie się w przypadku przekroczenia limitu bagażu? Jak przygotować sprzęt sportowy do transportu i jakie są ogólne zasady jego przewozu? Warto także wiedzieć, że ze względów bezpieczeństwa nie wszystko można zabrać na pokład samolotu! Po porady na temat bagażu zapraszamy » tutaj.


Pierwszy raz na lotnisku

Lotnisko jest miejscem, gdzie za pierwszym razem łatwo się zgubić. Do przejścia odprawy wymagane jest posiadanie dokumentów, o których tu przypomnimy. Na stronie tej dowiesz się także o swoich prawach. Oraz tego, jakie odszkodowania przysługują Ci w przypadku odmowy przyjęcia na pokład samolotu, odwołania lub znacznego opóźnienia lotu czy też zniszczenia lub utraty bagażu. Porady dla tych, którzy są na lotnisku po raz pierwszy znajdują się » tutaj.


Podróż z osobą towarzyszącą

Jeśli w podróż udajesz się z dzieckiem, musisz ją starannie zaplanować i zadbać o komfort podopiecznego. Podpowiadamy, co należy wówczas wziąć pod uwagę i jak się do takiej podróży przygotować. Dajemy też cenne wskazówki planującym podróż samolotem osobom starszym, niepełnosprawnym i kobietom w ciąży. O podróży z osobą towarzyszącą poczytasz  » tutaj.


Podróż z ulubionym zwierzakiem

Podróż ze zwierzęciem wymaga szczególnych przygotowań, które trzeba rozpocząć często już na kilka miesięcy przed lotem. Twój czworonóg powinien być przewożony w specjalnej klatce i posiadać odpowiednie dokumenty. O czym nie możesz zapomnieć, jeśli chcesz lecieć z pupilem? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz » tutaj.


Jak zadbać o samopoczucie na pokładzie samolotu?

Nie pozwól, by złe samopoczucie popsuło Ci podróż i pobyt! Jak opanować stres? Jak walczyć z chorobą lokomocyjną? Jak przygotować się do zmiany stref czasowych podczas podróży na Zachód i Wschód? Jak radzić sobie z nieprzyjemnymi dolegliwościami, które mogą pojawić się podczas lotu – takimi jak zakrzepica czy ból uszu? W tym dziale znajdziesz garść praktycznych rad. Zapraszamy » tutaj.


Warunki zmiany i zwrotu biletu lotniczego

Bywa, że nie możesz odbyć swojej zaplanowanej podróży lub jest ona przeniesiona na inny termin, albo też chcesz, by z zakupionego biletu skorzystał ktoś inny. Jaka jest procedura zmiany i zwrotu biletu oraz co się z tym wiąże? Wszystkie informacje znajdują się » tutaj.


Bezpieczeństwo i dane osobowe

Często wprowadzając w internecie własne dane osobowe lub dokonując tą drogą transakcji płatniczych, zastanawiasz się, czy jest to bezpieczne. Firma eSKY zapewnia najbezpieczniejszy przekaz informacji zarówno danych z karty kredytowej podczas rezerwacji lotu jak i podawania danych osobowych podczas procesu jego rezerwacji. Wszystkie nasze działania są zgodne z ustaleniami Ustawy o Ochronie Danych Osobowych oraz osobnymi przepisami odnoszącymi się do ochrony danych w Internecie. Jaką stosujemy technologię szyfrującą transmisję danych? Dowiesz się tego » tutaj.