bilety lotnicze on-line
 

Porady dla podróżnych

Pierwszy raz rezerwuję bilet lotniczy

Tanie linie lotnicze

Wybrany bilet lotniczy można wykupić bezpośrednio poprzez stronę www.esky.pl dokonując płatności kartą kredytową lub przelewem. Numery kont bankowych eSKY.pl znajdują się na stronie.

Oferta eSKY obejmuje połączenia obsługiwane zarówno przez przewoźników rejsowych, których loty odbywają się z regularną częstotliwością (np. LOT, Lufthansa, KLM), jak również przeloty tanimi liniami lotniczymi (LOW COST), takimi jak m.in. Wizzair, Ryanair czy Skyeurope. Tanie linie lotnicze to określenie przewoźników oferujących równie wysoki poziom bezpieczeństwa jak tradycyjne linie.

Sekret niskich cen biletów przewoźnicy low cost zawdzięczają przede wszystkim redukcji kosztów stałych wynikających z braku rozbudowanej kadry, biur. Tanie linie nie oferują na pokładzie dodatkowych świadczeń takich jak: bezpłatne posiłki, dostęp do prasy itp. Połączenia realizowane przez przewoźników niskokosztowych odbywają się zazwyczaj na mniejszych lotniskach, często znacznie oddalonych od centrum miasta (nawet do 100 km). Na niższe koszty wpływa także brak biletów tradycyjnych (papierowych), odprawa odbywa się na podstawie numeru rezerwacji.

Zasady korzystania z lotów obsługiwanych przez tanich przewoźników.

Wybrany bilet lotniczy można wykupić bezpośrednio poprzez stronę esky.pl. w tym przypadku obowiązuje tylko zapłata kartą kredytową. Jeśli nie dysponujemy kartą kredytową, należy skontaktować się z Telefonicznym Biurem Obsługi Klienta pod numerem 0 801 420 303. Konsultanci podadzą numer konta, na które należy wpłacić kwotę za bilet. W przypadku opłacenia biletu tanich linii lotniczych przelewem cena wybranego połączenia jest gwarantowana tylko na daną chwilę, i od momentu dokonania wpłaty do pojawienia się środków pieniężnych na naszym koncie może ulec zmianie. Chcąc wykupić bilet po relatywnie niskiej cenie należy zaplanować podróż z dużym wyprzedzeniem, tylko w ten sposób można zakupić bilet lotniczy taniej - im bliżej do dnia wylotu, tym cena jest wyższa. Na cenę biletu nie wpływa natomiast to, czy rezerwowany bilet jest w jedną czy od razu w dwie strony - każdy odcinek trasy jest kalkulowany jako osobny bilet. Może zdarzyć się, iż lot będzie opóźniony bądź odwołany (wtedy pasażerowie są zabierani następnym samolotem w miarę dostępności miejsc), a w razie rezygnacji przez pasażera z podróży - nie będzie możliwy praktycznie żaden zwrot poniesionych kosztów.


Więcej porad z tego działu: