bilety lotnicze on-line
 

Porady dla podróżnych

Jak zadbać o samopoczucie na pokładzie samolotu?

Jak pokonać strach przed lotem?

Stres przed podróżowaniem samolotem ujawnia się przeważnie już na kilka tygodni przed planowanym wylotem. Strach to zły doradca i nie można pozwolić, by wziął górę nad przyjemnością podróży, odkrywaniem pięknych miejsc na świecie, czy też nawiązaniem nowych kontaktów służbowych. Poniżej kilka wskazówek jak skutecznie opanować złe emocje:

  • Po pierwsze, należy zapoznać się z procedurą odprawy biletowo-bagażowej itp. Pozwoli to na przejście wszystkich kolejnych etapów odprawy bez zbędnych niespodzianek.
  • Po drugie, o ile istnieje taka możliwość, w pierwszą podróż samolotem dobrze jest wybrać się z przyjacielem, członkiem rodziny itp. w dwójkę zawsze raźniej.
  • Po trzecie, należy przybyć na lotnisko wcześniej, niż zalecają linie lotnicze. Więcej czasu spędzonego na lotnisku pozwoli oswoić się z panującą tam atmosferą.
  • Po czwarte, aby cały lot przebiegał komfortowo, w dniu wylotu należy zadbać o wypoczynek oraz o wygodny, nie krępujący ruchów strój.
  • Po piąte, w czasie lotu nie powinno się myśleć o problemach i lękach, najważniejszy jest relaks. Dobrym pomysłem na spędzenie czasu w samolocie jest interesująca książka, pogawędka z sąsiadem, muzyka czy też, o ile to możliwe, zaproponowany przez przewoźnika film.
  • Po szóste, jeżeli strach jest wyjątkowo uciążliwy warto zasięgnąć opinii lekarza, być może zostaną zalecone łagodne środki uspokajające, które pozwolą spokojnie przeżyć gorączkę przed podróżą, jak i samą podróż samolotem.

Więcej porad z tego działu: