bilety lotnicze on-line
 

Porady dla podróżnych

Płatności za bilet lotniczy

Czy cena zarezerwowanego biletu może ulec zmianie?

Rezerwacja nigdy nie będzie gwarantowała ceny. Tylko i wyłącznie wystawienie biletu daje taką pewność. Najbardziej narażone na wzrost cen są bilety sprzedawane w tanich liniach lotniczych, gdzie zmiany mogą następować w bardzo krótkim czasie, ponieważ linie te nie prowadzą systemu rezerwacyjnego w taki sposób jak przewoźnicy rejsowi. Tylko bezpośredni wykup gwarantuje cenę oraz miejsce w samolocie. W rejsowych liniach lotniczych zmiany są mniej dynamiczne. Podczas rezerwacji zostaną Państwo poinformowani o ostatecznym terminie wykupu w danej cenie. W tak zarezerwowanym bilecie lotniczym do momentu wykupu mogą jednak ulec zmianie kwoty opłat lotniskowych czy podatków oraz wysokości samej taryfy linii rejsowych.

Cena raz wykupionego i wystawionego biletu nie może ulec zmianie. Pamiętajmy jednak o tym, że cena biletu lotniczego jest gwarantowana dopiero od momentu jego wystawienia, a nie od momentu złożenia rezerwacji wstępnej czy też momentu dokonania przelewu.

Aby zminimalizować ryzyko wzrostu ceny biletu w momencie jego rezerwacji najlepiej używać jako środka płatniczego karty kredytowej. Przy jej użyciu bilet jest wystawiany w momencie obciążenia karty i już wtedy cena jest zagwarantowana.


Więcej porad z tego działu: